HP PAVILION 14-DQ0001DX CELERON BLACK
INTEL CELERON N4020 2.8Ghz,
RAM 4GB, HDD 64GB SSD
LED 14” HD MICRO EDGE 220 NITS,
WIFI, B.TOOTH, CARD READER, TYPE C,
WIN 10 64 ORIGINAL, 1 YEAR WARRANTY
+ 64GB SD CARD
Out of stock
Category:
Description
Hardware
Product number
234K1UA
Product name
HP Laptop 14-dq0001dx
Microprocessor
Intel® Celeron® N4020 (1.1 GHz base frequency, up to 2.8 GHz burst frequency, 4 MB L2 cache, 2 cores)
Chipset
Intel® Integrated SoC
Memory, standard
4 GB DDR4-2400 SDRAM (1 x 4 GB)
Video graphics
  • Intel® UHD Graphics
  • Integrated
Hard drive
64 GB eMMC + 64GB SD CARD
Optical drive
Optical drive not included
Display
14″ diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge, BrightView, 220 nits, 45% NTSC
Wireless connectivity
Realtek 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 combo
Expansion slots
1 multi-format SD media card reader
External ports
Minimum dimensions (W x D x H)
32.4 x 22.5 x 17.99 cm
Weight
1.46 kg
Power supply type
45 W Smart AC power adapter